duminică, aprilie 13, 2008

Primera Division: Recreativo Huelva - FC Barcelona 2-2; 12.04.2008

Barcelona si-a redus considerabil sansele de a castiga titlul in acest sezon, dupa ce a reusit doar o remiza la Huelva, in etapa cu nr. 32.
Real Madrid are un meci relativ usor pe teren propriu in compania celor de la Real Murcia, si in cazul unei victorii s-ar distanta la 9 puncte.
Meciul de la Huelva a inceput in nota de dominare a celor de la Barcelona care au reusit deschiderea scorului chiar din primul minut, S. Eto'o a marcat cu o lovitura de cap.

Golul lui Eto'o (min. 1):

Huelva a reusit egalarea in minutul 42 prin M. Ruben, care a 'inscris' tot cu o lovitura de cap. Am spus ca a 'inscris' pentru ca mingea nu a depasit linia portii, reluarile dovedesc ca arbitrul de tusa a gresit la aceasta faza.

Golul lui Rubben (min. 42):

S. Eto'o a reusit iar sa marcheze in primul minut, insa din a doua repriza, aducand iarasi pe Barcelona in avantaj. Eto'o a marcat cu un sut de la 20 m, care s-a dus in vinclul portii.

S. Eto'o (min. 46):

Barcelona spera ca acest gol sa o aduca mai aproape de Real sau macar sa o mentina la aceeasi distanta de puncte. Insa in min. 71, acelasi Rubben a marcat pentru 2-2, tot cu o lovitura de cap (mult mai frumos acest gol:D) dandu-i astfel sansa Realului de a-si consolida pozitia in clasamentul Primerei Division.

Rubben (min. 71):

Dupa acest meci, Barcelona este in pericol de a pierde si locul 2, in favoarea Villarreal-ului.