joi, aprilie 17, 2008

Taca de Portugal: Sporting Lisabona - Benfica Lisabona 5-3; 16.03.2008

In semifinalele Cupei Portugaliei din acest an s-au intalnit Sporting Lisabona si Benfica intr-un meci in care s-au marcat 8 goluri!
O semifinala de cupa intre doua dintre cele mai titrate echipe din Portugalia. Un spectacol complet.
Benfica a condus cu 2-0 pana in minutul 67, prin golurile marcate de Costa (min. 19) si Gomes (min. 30). Insa Sporting a reusit sa intoarca scorul in numai 12 minute prin golurile marcate de Djalo (min. 67), Liedson (min. 76) si Derlei (min. 79). Benfica a reusit egalarea la 3-3 in minutul 81 prin Rodriguez, insa Sporting a mai inscris de doua ori prin Djalo (min. 84) si Vucksevic (min. 90), adjudecandu-si astfel locul in finala cu FC Porto, dupa un meci nebun incheiat cu 8 goluri marcate.